O nas
Podstawa prawna
Żłobek Elemelek funkcjonuje zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 oraz Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Społecznej
z dnia 25 marca 2011 r. w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych dotyczących żłobków i klubów dziecięcych.
Posiadamy wszelkie niezbędne pozwolenia obowiązujące żłobki, w tym pozytywną
opinię Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz Państwowej Straży Pożarnej.
Posiadamy wpis do rejestru żłobków i klubów dziecięcych pod numerem 10 wydany
przez Prezydenta Miasta Włocławek.
Obiekt
Żłobek Elemelek jest budynkiem wolnostojącym, piętrowym, gdzie każda z grup ma do dyspozycji duże sale zabaw oraz sanitariaty dostosowane do potrzeb najmłodszych dzieci.
Żłobek wyposażony jest we własną, w pełni samodzielną kuchnię, szatnię, pomieszczenia biurowe i socjalne oraz wózkownię.
Posiadamy przestronny ogród z własnym placem zabaw oraz dysponujemy własnym parkingiem.
Całe wyposażenie żłobka posiada niezbędne atesty i certyfikaty.
Żłobek Elemelek jest obiektem wyposażonym w monitoring wewnętrzny i zewnętrzny.
Kadra
mgr Sylwia Kruczyńska
Dyrektor Żłobka
Pedagog i socjolog z kilkunastoletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Od 2011 roku kierownik klubu dziecięcego, następnie dyrektor żłobka niepublicznego. Obecnie dyrektor Zespołu Żłobków Niepublicznych nr 1 we Włocławku.

„Dokładam wszelkich starań by opieka w placówkach, które prowadzę była na jak najwyższym poziomie, by dzieci uwielbiały u nas przebywać, zdobywały jak najwięcej nowych umiejętności i aby były otoczone opieką osób, które wkładają dużo serca w swoją pracę.”

Opiekunki

Nasze Panie Opiekunki posiadają wszelkie niezbędne kwalifikacje do sprawowania opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Zatrudniamy wykwalifikowanych pedagogów i opiekunów, którzy wciąż poszerzają swoje kwalifikacje. To osoby pełne energii, pomysłów i zaangażowania, które dbają o bezpieczeństwo i harmonijny rozwój dzieci. Wszystkie opiekunki posiadają ukończony kurs pierwszej pomocy przedmedycznej.

Nauczyciel i native speaker języka angielskiego

W Żłobku Elemelek języka angielskiego dzieci uczą się codziennie. Nauczyciel języka angielskiego organizuje Maluszkom ciekawe zabawy, a także posługuje się językiem obcym podczas codziennych czynności. Dodatkowo, jako jedyna placówka we Włocławku korzystamy z programów stworzonych z myślą o dzieciach w wieku żłobkowym.

Pielęgniarka

Nasze Maluszki objęte są także opieką pielęgniarki. Pielęgniarka w naszym żłobku odpowiedzialna jest za obserwację stanu higienicznego dzieci oraz edukację zdrowotną.

Kucharka

Przygotowuje zdrowe i smaczne posiłki w oparciu o jadłospis sporządzony przez dietetyka oraz dokłada wszelkich starań nie tylko w walory smakowe ale i wizualne naszych dań.

Personel pomocniczy

Wykonuje czynności administracyjno-porządkowe. Jest odpowiedzialny za porządek oraz stan techniczny wyposażenia żłobka.

Współpracujemy

– z psychologiem
– z logopedą
– z osobami prowadzącymi zajęcia dla dzieci w wieku żłobkowym
– korzystamy z ofert teatrzyków, animatorów i innych atrakcji dla dzieci.

Podoba Ci się u nas? Zapisz dziecko